Termokoks – Termokoku tirdzniecība

  • Interhold termokoksnes ražošanas process ir balstīts uz koksnes apstrādi augstā temperatūrā (170 – 220° C), tam atrodoties tvaika vidē. Karstuma apstrāde maina koksnes šūnu uzbūvi, izvadot no tās mitrumu, baktērijas un skābes. Šādā veidā „karsētā” koksne ir ļoti slikta augsne visa veida sēnēm, pelējumam un trupei, tālab ir daudz noturīgāka pret apkārtējas vides iedarbību.Termoapstrāde no koksnes pilnībā izvada sveķus, tālab šādi apstrādāti skujkoku dēļi var sekmīgi tikt izmantoti ne vien grīdās, bet pat saunu un vannas istabu apdarē.Termiskā apstrāde paaugstina koksnes izturību un imunitāti pret apkārtējās vides iedarbību. Piemēram, termiski apstrādāta bērza un priedes koksne pēc savām izturības īpašībām salīdzināma ar ozolu. Turklāt termokoksnei raksturīga arī zema mitrumietilpība.Paaugstināta termokoksnes izturība tiek panākta bez ķīmisku vielu izmantošanas. Gan ražošanas procesā, gan apdarē nekādas ķīmiskas vielas, kas varētu kaitēt koksnei vai cilvēkam netiek izmantotas. Termokoksnes kopšanai tiek ieteikts izmantot dabīgu koksnes eļļu vai vasku, kas koksnei piedod skaistu spīdumu un novērš mitruma uzsūkšanos. Turklāt šāda apstrāde palīdz koksni aizsargāt pret ultravioleto starojumu, kura dēļ koksne var pamazām zaudēt savu skaisto brūngano nokrāsu.
  • Viena no būtiskajām interhold termokoksnes priekšrocībām – tās izmēru stabilitāte. Dabīga koka izstrādājumi āra apstākļos ar laiku sāk deformēties, bet ar termokoksni nekas tamlīdzīgs nenotiek. Arī plaisas materiālā ir daudz mazākas, un tās nav uzkrītošas. Termokoksnes procesā notiek koksnē esošā cukura – lignīna – karamelizācijas process, kā rezultātā koksne iegūst skaistu, zeltaini brūnu nokrāsu. Taču iegūstamā virsmas tonalitāte ir atkarīga ne vien no koksnes lignīna satura, bet arī no termoapstrādes ilguma un temperatūras. Šādi apstrādātai koksnei piemīt līdz pat 30% paaugstināta siltumizturība.
  • Termokoksni var izmantot gan iekšējai, gan āra apdarei. Iekštelpās termoapstrādei pakļauti materiāli visbiežāk tiek izmantoti grīdas segumiem vai dzīvojamo telpu sienu apšuvumam, kā arī saunu vannas istabu un dušas telpu apdarē. Āra apstākļos termiski apstrādāta koksne galvenokārt tiek izmantota terašu un sienu apšuvumam.

Pārdošanas daļas vadītājs: +371 29418808 (Gundars)